IECSC kayıt

IECSC kayıt
Ürün ayrıntıları

Üzerinde ayrıntılı bir giriş

Çin için yeni kimyasal madde kayıt IECSC

Ölçülerin çevre yönetim, yeni kimyasal maddeler hakkında (kararname No. 7) gözden geçirilmiş sürümünü Bakanlığı, çevre koruma, Çin (MEP tarafından) 19 Ocak 2010 tarihinde yayınlandı. Bu Yönetmeliğin göre yeni kimyasal madde içeren hiçbir kimyasal ürünler ithal/üretilen/anakara Çin'de kullanılan önce yeni kimyasal madde için MEP bir kayıtlı olmak izin verilen önceden pazarlama / ön üretim İlkesi, olarak da bilinen Çin ulaşmak/TSCA sistem.

Yeni kimyasal madde (NCS) IECSC (stok mevcut kimyasal madde, Çin) listelenmeyen bu kimyasalların bakın.

Çin'de yeni kimyasal madde bildirim türü daha vardır: bilimsel araştırma kayıt bildirim, bildirim Basitleştirilmiş ve düzenli bildirim (Normal/tipik bildirim). Bildirim dosyası MEP için göndermeden önce bir madde yeni olup olmadığını kontrol edin ve söz konusu olsun, madde özellikleri, bildirim miktarı, bildirim kullanımı, parti Emanet ve benzeri göre bildirim türü belirlemek gereklidir. Farklı bildirim türü bildirimi malzeme, test verileri, bildirim işlemi ve sonrası bildirim yükümlülükleri farklı talepleri var.

1. bir kimyasal madde Çin'e yeni olduğunu onaylayın
Yeni kimyasal maddeler IECSC (stok mevcut kimyasal madde, Çin) yer almayan bu kimyasal maddelerdir. IECSC birkaç kez revize edilmiştir. IECSC 2013 bilinen bir 14 Ocak 2013 yayımlanan en son. Tamamen IECSC 2013 yılında hangi arasında 42342 (stok yayın) halka açık ve 3270 gizli (gizli envanter) vardır, 45609 maddeler vardır.
IECSC stok doğrulama için---bir kimyasal madde IECSC içinde olup olmadığını denetlemek için şirketler kendilerini IECSC içinde arama yaparak doğrulayabilirsiniz. IECSC 2013-ebilmek var olmak downloaded vasıl: http://www.randis.cn/html/ywb/Ezlxz_264_175.asp.

3270 varolan maddeler #39 olarak; tam kimlik değil gizlilik nedenleriyle, bu resmi bir doğrulama için MEPSCC (Çin katı atık ve kimyasal Yönetim Merkezi, MEP, CRC ya da CRC-MEP eski bilinen) bir madde yeni olup olmadığını denetlemek için gönderilmesi olduğunu tavsiye edilir böylece ya da Çin'deki yeni kimyasal kayıt için deneylerini değil önce yukarıdaki sürümü açıklanır.

IECSC stok doğrulama (IECSC stok doğrulama onay) MEPSCC için ücretini 1 Ocak 2016 5000 Çin Yuan için 6000 Çin Yuan önemli ölçüde yükseltilmiştir!

2. bir kimyasal muaf olduğunu kontrol
Muafiyet kayıt için dört ana kategori vardır:
(1) zaten diğer yasa ve yönetmeliklere göre düzenlenir bitmiş ürünler
Bu ilaç, böcek ilacı, veteriner ilaç, kozmetik, gıda, Gıda katkı maddesi, yem ve yem katkı, radyoaktif madde, askeri ürün, patlayıcı ürün ve tütün vs başlatılıyor patlayıcı ürün içerir.
(2) doğal maddeler
1) işlenmemiş veya sadece doğal maddelerin işlenen/el kitabında, mekanik, yerçekimi, su eriterek, su flotasyon, termal su kaybı ve diğer fiziksel yollarla tedavi;
2) doğal maddelerin hava çeşitli yollarla elde;
3) kimyasal işleme ve tedavi tabi olanlar dışında doğal Polimerler;
4) yaşayan madde, ribonükleik asit, deoksiribonükleik asit, protein ve diğer biomacromolecules gibi.
(3) maddeler ticari olmayan amaçlar veya kasıtsız olarak üretilen.
1). yabancı maddelerin her kirlilik için toplam, lt;10w/w% içinde (lt;20w/w%);
2). maddeler üzerinden yanlışlıkla veya un tasarlanmış reaksiyon;
3). atık su, atık gaz, katı atık ve yan ürünleri.
(4) diğer özel maddeler

1). cam;
2). Frit;
3). seramik hammaddeler ve seramik ürünler;
4). çelik ve çelik ürünleri;

5). yüksek aluminalı çimento;

6). Portland çimento;
7). homojen ve heterojen alaşımlar, metal bileşikleri ve tam olarak tanımlanan intermetallic bileşikleri hariç
8). sigara izole ara ürün.
(5). makaleler.

3. notifier belirlenmesi
Notifiers Çin yerel şirketleri veya yurtdışı şirketler olabilir.
Çin yerel notifiers NCS İthalatçı anakara Çin'ýn veya üretici.
Yurtdışı notifiers doğrudan (kayıtlı Tayvan, Hong Kong, Macau şirketler de dahil olmak üzere) Çin'e yeni maddeler ihracat bu yabancı şirketler vardır. Eğer bir denizaşırı şirket (A) NCS veya şirketlere (B) dışında anakara Çin ve Çin Şirket B ihracat NCS içeren ürünler, Şirket B notifier olmalıdır.
Not: Yurtdışı notifiers notifier yeni kimyasal madde kayıt için temsilcisi olarak işlev için yerel bir Eğer bu Çinli Ajan Emanet.

4: Kayıt tipinin belirlenmesi
Aşağıdaki tabloda gösterilmektedir nasıl kayıt türünü belirlemek için:

Örneğin, bir yerli şirket A bekliyoruz yeni kimyasal madde B (NCS B) üretimi için:

(1) NCS B araştırma ve geliştirme amaçlı (rampa; D) kullanılır ve kayıt miktar altında 100 kg / yıl, yapılan bir bilimsel araştırma kaydı kayıt (SRR) can olursa; Kayıt miktar 0.1-1 ton / yıl arasında ise; veya altında 10 ton / yıl 2 yıldır bir basitleştirilmiş kayıt (özel türü) yapılabilir.
(2) Bir basitleştirilmiş kayıt (özel türü) aşağıdaki durumlar için yapılabilir.
Üretilen/ithal orta I.Annul tonaj az 1 ton / yıl olduğunu;
II. Sadece, dışa aktarmak için ve onun yıllık miktar az 1 ton / yıl;
III. Bilimsel araştırma için yıllık üretim/ithal 0.1 ton üstündeki ve altındaki 1 ton miktarıdır;
IV. Aralarında az %2 IECSC (polimer % 2 kuralı) ve düşük endişe polimer listelenmiyor monomerleri ile polimer;
V.For amacı, işlem ve ürün yönelik araştırma ve geliştirme---PPORD, 2 yıldan az için 10 ton yıllık üretim/ithalat miktar altındadır.
(3) NCS B ticari amaçla kullanılan ve iki koşulla eşleşen değil, kayıt tipi kayıt miktar olarak bağlı olacaktır: az 1 ton / yıl için basitleştirilmiş kayıt (temel türü) yapılabilir; daha--dan 1 ton / yıl için tipik kayıt yapılmalıdır.
Tipik kayıt dört kayıt seviyesi vardır: Seviye 1 (1 ~ 10 t / a), düzey 2 (10 ~ 100 t / a), 3(100~1000t/a) seviye, seviye 4 (gt; 1000t/a).

Yukarıdaki farklı kayıt türleri için kayıt tipi ikincisidir, daha uzun süre kayıt için gereklidir ve daha pahalı kaydıdır. Bu yüzden seçin kayıt türü yukarıda Önerilen tersine çevrilmiş sipariş madde #39; dayalı olan bu kayıt türleri için s uygunluk.

· Bilimsel kaydı kayıt (hiçbir sertifika verilir)
· Basitleştirilmiş kayıt (sertifikanın verildiği)

«Özel türü


«Temel türü

· Tipik kayıt (sertifikanın verildiği. Kayıtlı maddeler IECSC-ecek var olmak dinlemek 5 yıl sonra)

5: gereksinimi değerlendirme ve veri gap analizi

Farklı kayıt türleri farklı veri gereksinimi vardır. Çin MEP tarafından verilen olarak belirlediği yeni kimyasal madde kayıt kılavuz veri gereksinimleri vardır.
Kılavuz 2016 yılının ikinci yarısında çıkarılacak en yeni versiyonu.
Normalde, toplam kayıt maliyet çoğunluğu veri elde etmek için maliyetidir.

Bilimsel kaydı kayıt için test veri zorunludur.
İçin basitleştirilmiş kayıt türü, normalde hiçbir test verileri zorunlu ya (dışında polimer molekül ağırlığı dağıtım analiz raporunda).
Temel türü olarak olarak, basitleştirilmiş kayıt için biyolojik testi Çin'de yapılan zorunludur.
Tipik kaydı, test raporları için fiziksel-kimyasal özelliği, onlarca nitelikli labs testler sırasında elde edilen zehirli ve eko-toksik özelliği zorunlu.

Aşağıdaki paragraflar kayıt farklı türde veri gereksinimlerini özetledik. Varolan verileri aşağıda listelenen ilkelere dayalı değerlendirmek ve veri boşluğu analizlerini.

1). veri kaynağı
Aşağıdaki kaynak verilerden Çin NCS kayıt için teorik olarak kabul edilebilir: test raporu nitelikli labs, yayımlanmış yetkili edebiyatı, yetkili veritabanları veya yönteminden QSAR, başvuru, vb (uzman beyanı da dahil olmak üzere) dahil olmak üzere oluşturulan veri. Verileri olmayan test raporları iken (edebiyat, vb) genellikle sadece kabul edilmektedir referans olarak, test bilimsel olarak yürütülen değil sürece.
Farklı veri kaynakları için gerekli belgeleri farklıdır. Veri kabul edilen test yöntemleri ile testlerden oluşturursa, yeterlilik sertifikaları test kuruluşun bağlı ve test raporları Çince ve İngilizce olarak sağlanmalıdır; Eğer veri yayımlanmış edebiyat, özgün edebiyatı soyut da dahil olmak üzere tam metin veya tırnak sağlanacaktır; veri veritabanından, veritabanı adı, dahil olmak üzere ilgili bilgi varsa kurum, yayın sürümü, vb gönderilmiş; veri QSAR tahmininden, bilgileri tahmin modeli ve kullanıldığında, parametre varsa tavsiye veya gelişmekte olan kurum, sürüm ve etkinliği vb teslim edilecektir sonuçlarının model; ve bu verilerin uzman deyimi, uzman kısa tanıtım Eğer başlık/post, işveren, araştırma alanı, başlıca araştırma bulguları da dahil olmak üzere sağlanacaktır.

2). veri paylaşımı
Farklı şirket adına göre başlıklı test raporlarını kullanarak kayıt yapmasını izin verilir ve tipik bildirimi için önceki notifier bildirim miktarı biriktirmek ikinci notifier neden olur iken basitleştirilmiş kayıt için sonuçlara yol açmaz.

3). Çin'de yapılan testler
Basic için basitleştirilmiş kayıt yazın ve tipik kayıt, normalde kolayca biyolojik test ve toksik testine 1: suda yaşayan organizma (genellikle akut balık zehirlenmesi testi) Çin'de MEP tarafından tanınan labs tarafından yapılmalıdır. Diğer testler diğer ülkelerde tanınan labs (normalde GLP labs) tarafından yapılabilir.

4). farklı kayıt türleri için veri gereksinimi
Üç tür kaydı için: bilimsel araştırma kayıt, basitleştirilmiş kayıt (özel türü ve temel yazın) ve tipik kayıt (düzey 1, 2, 3, 4), fark bilimsel araştırma kaydı kayıt ve diğer iki tür kaydı için eski bir kez belgili tanımlık kaydetme biçim gönderilmiş ama latters için ilgili aktiviteler (üretim veya ithalat) sadece kayıt kabul ve kayıt sertifikanın verildiği sonra başlatılabilir ilgili aktiviteler başlatılamadı arasındadır.
(1). için basitleştirilmiş kayıt (temel türü), 1 ~ 3 testleri Çin'de tanınan labs tarafından yürütülen gerekir.

Organik maddeler için biyolojik testi yapılır. Eğer değil biyolojik olarak parçalanabilir, akut toksisite testi (balık tercih edilir) sucul organizmalar da sunulur.
İnorganik maddeler için akut toksisite testi (balık tercih edilir) sucul organizmaların sunulur.
Eğer madde #39; s su çözünürlük az 100mg/L ve onun LC50 sucul organizmalar için onun doymuş konsantrasyon, o zaman akut toksisite test karasal yaşam (solucan tercih edilir) sağlanacaktır.

(2). tipik kayıt için bağlı olarak tonaj grubun dört düzeyi vardır: 1-10t/y, 10-100t/y, 100-1000t/y ve 1000t +/ y.
Veri gereksinimi tonaj grup artar ile artmaktadır. Aşağıdaki tablo tipik gerekli testler için farklı düzeylerde gösterir.

No

Test madde

Eyaletler /

Physi-kimyasal özelliği

Gaz.

İçkiyi

SLD


NMR/IR/UV


Erime noktası
Kaynama noktası
Parlama noktası *
YoğunlukLogKowBuhar basıncı
Yüzey gerilimi *
pH
Su çözünürlükParçacık Boyutu *
Özellik * oksitleyici


Otomatik ateşleme sıcaklığı *


Yanma


Explosivity *Patlama sınırı
Kritik noktaToksisite

L1

L2

L3

L4


Akut oral toksisite *


Akut dermal toksisite *


Akut Soluma Toksisitesi *


Akut cilt tahriş *


Akut Gözü tahriş *


Cilt Sensitizasyonu *


28d sözlü toksisite * tekrar

Ames testi


İn vitro kromozom sapması


İn vivo Mikronukleus tahlil/memeli kemik iliği kromozom aberasyon testi90d sözlü toksisite tekrarlananReprod. / devel. Eleme

Teratogenicity
İki nesil üreme
Toxicokinetics bilgi *Kronik toksisite *

Carcinogenicity *
Eko-toksisite

L1

L2

L3

L4


Yosun büyüme inhibisyon


Daphnia akut toksisite


Akut balık zehirlenmesi


Aktif Çamur *


Adsorpsiyon / desorpsiyon *


Hazır biyolojik test


Doğal biyolojik *Hidroliz pH bir fonksiyonu olarak *Akut solucan toksisite *


14d balık zehirlenmesi *

Daphnia magna üremeBalık biyoakümülasyon *Kronik balık zehirlenmesi
Tohum çimlenme/kök Elong. *Açıklama:
*: belirli bir koşul karşılandığında muaf.
L1: 1 ~ 10 ton; L2: 10 ~ 100 ton; L3: 100 ~ 1, 000 ton; L4: gt; 1000 ton

6: verileri boşlukları doldurma
Maddenin tüm kullanılabilir bilgileri toplama ve tonaj bandında dayalı veri eksiklikleri analiz sonra veri boşlukları doldurmak için bir plan yapılır. Bu arama için edebiyatı vb. şartlarına göre tanınan labs tarafından testler düzenlenmesi ile ilgili ve bilinen maddenin özellikleri. Bu da içerecektir,
Daha önce test etmek için Çin'e örnek tanıtan •Application bilimsel araştırma kaydı kayıt;
•Determination tanınan Labs, test programı onaylamak.
•Delivery labs ve test sözleşmenin imza örneği;
•Approval test Protokolü;
Raporları test •Finalization.

7: hazırlık ve kayıt dosyası sunulması
Sonuçta gerekli bilgi ve belgeler bir araya geldik, kayıt dosyası hangi içerebilir hazır:
•Signature kayıt formunun;
• GHS madde sınıflandırılması;
• Risk değerlendirme raporu;
• Diğer belgeler gerekli;

8: sonrası kayıt yükümlülükleri
Bilimsel araştırma bilgin olsun, NCS uzmanları, yönetimi altında belirlenmiş tesislerinde kesinlikle uygun yönetim kurallarını izleyerek yapılmalıdır. NCS sadece imal ve bilimsel araştırma amacıyla ithal.

Basitleştirilmiş kayıtları sonrası kayıt yükümlülükleri için başlıca iki gereksinimleri şunlardır:
1). faaliyet raporu gerçek üretim veya NCS durumunu önceki yıl için; içe aktarma hakkında
2). NCS kayıt dosyası, hem de NCS #39; üretim içe/durum vb 10 yıldan fazla arşivlenmiş.

Tipik kayıt için bağlı olarak farklı yönetimi kategorileri farklı sonrası kayıt yükümlülükleri vardır.
Kimyasal tehlike tanımlama ve sınıflandırma standartlarına göre NCS 3 yönetim kategoride sınıflandırılır: genel yeni kimyasal madde, tehlikeli yeni kimyasal madde ve kritik yeni kimyasal madde.

Kategori

Sonrası kayıt yükümlülükleri

Genel yeni kimyasal madde
(6 gereksinimleri)

 1. NCS tehlike tarif edilebilir açıkça SDS içinde ve SDS-.elektrik geçirilecek aşağı akım kullanıcılara;

 2. Risk kontrol measuresaccording için sertifika gereksinimleri uygulanması;

 3. İlk faaliyet raporu sunulması;

 4. NCS kayıt dosyası, hem de NCS üretim/alma durumu vb 10 yıldan fazla arşivlenmiş;

 5. Kimyasal risk denetim önlemlerini uygulamak yeteneği olmayan aşağı akım kullanıcılara satış yasağı;

 6. Yeni raporlama riski bilgi maddenin elde;

Tehlikeli yeni kimyasal madde
(9 gereksinimleri)

 1. Faaliyet Raporu;

 2. Madde IECSC yaklaşık 5 yıl içinde liste için uygulama;

 3. Yerel EPA tarafından gözetim;

Kritik çevre-Risk NCS
(11 gereksinimleri)

 1. NCS yayın ortamına üzerinde izlemek;

 2. NCS transfer her farklı kullanıcı rapor.

Randi yolu ile elde edilen tration Çin sertifika

Randi Chemwise kim iecsc kayıt profesyonel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlaşmış başarılı bir ajandır. Nitelikli iecsc Kayıt Danışmanı ve profesyonel yönetim ekibi hizmetinizde bir grup ile donatılmıştır. Meli sen olabilir gerek servis, hemen arayın!

Sorgulama