Toksik kimyasal

Toksik kimyasal
Ürün ayrıntıları

Toksik kimyasal ithalat ve ihracat

#39 nolu dayanmaktadır yıl 1994, ithalat ve ihracat kontrol Çin'deki zehirli kimyasalların başladı; Uluslararası ticarette #39 kimyasallarla bilgi alışverişi için Londra kurallar; ve önceki aydınlatılmış onam PIC.

Çin yönetmelik #39; Çevre Yönetimi için ilk alma Kimyasalları ve ilk içeri ve dışarı aktarmayı toksik kimyasallar #39 için Yönetmeliği; İthalat ve ihracat zehirli kimyasalların #39 listelenen (Çin EPA sipariş [1994] No 140) kuralları; Katalog Çin'in ithalat ve ihracat #39 için toksik kimyasallar sıkı bir şekilde kontrol; (katalog) #39 edinmek; Çevre Yönetim tescil belgesi toksik kimyasal alma/verme #39; (Sertifika) ve #39; Çevre Yönetim yayın izni için toksik kimyasal alma/verme #39; (Yayın izni).

Katalog zaman zaman yeniden düzenlendi. En son sürümdür (MEP sipariş [2013] No 85 olarak Aralık 2013 yılında basıldı) 2014 162 kimyasallar da dahil olmak üzere, örneğin inorganik veya organik bileşik cıva, PCT, PCB, PBB, nonil fenol, nonylphenol ethoxylate vb...

Çin (şu anda #39; olarak EPA Bakanlığı Çevre koruma Çin # 39; Çin MEP) uygulama malzemeleri değerlendirme için sorumlu olmak Değerlendirme Komitesi ayarlar.

Toksik kimyasallar Çin'e ihracat Çin dışında şirketler için sertifika geçerli olacaktır. Onaylandıktan sonra ihracatçı için sertifika verilecek. Sonra karşılık gelen Çin İthalatçı yayın izni için geçerli olacaktır. Bu yayın izni Çin Gümrük Gümrük beyannamesi yapmak İthalatçı sağlayacaktır.

Sertifika için 2 yıl geçerli değil. Yayın izni için 6 ay geçerlidir. Her sevkiyat Çin'e bir yayın izni ihtiyacım olacak.

2009 yılında, Çin EPA #39 verdi; Sürede güçlendirilmesi Çevre Yönetimi kayıt, toksik kimyasal maddeler ithalat ve ihracat #39; iktidar Çin kullanıcılar ve kimyasal üreticileri #39 derlemek; Çevre koruma rapor #39; Uygulamalı toksik kimyasal ve almak için onaylı, ancak o zaman sertifika ve/veya yayın izni uygulanabilir. Bu uygulama için bir meydan okuma ve Çin toksik kimyasal yönetimi için anahtar yeni noktasıdır.
Uygulama için başka bir teknik gereği uygulama için Emanet Tarih sayfası (SDS) sağlamaktır. SDS kesin olmak zorundadır ve ihracatçı ülkede toksik kimyasal yönetimi gereksinimleri listelenmiştir.
Ayrıca zehirli kimyasal şirketlerin tedarik zincirinin yayın izni ve sertifikanın her Ocak bitmeden raporlama yıllık yapmak zorundadır kuralları.
Uygulamanın diğer parçaları formalite iş, çok zor bir türüdür.

Sertifika edinmek için normalde 3 ay alır. Yayın izni normalde 2 ay sürer. Alınan toksik kimyasallar için yayın izni yalnızca uygulanabilir sonra Sertifika alındıktan---çevrede 6 ay Çin çevre koruma raporu, sertifika uygulama ve yayın izni başvurusu için zaman da dahil olmak üzere, bir toksik kimyasal almak edebilmek için gerekli olan anlamına gelir.

Ve 10.000 YTL veya eşdeğer Çin Yuan MEP için sertifika kullanma için ödenir.

Şu anda, yönetmelik yeniden düzenlenerek. Daha sonra bu 10.000 YTL ücret muaf ve toksik kimyasallar katalog sayısı azaltılmış bekleniyor.

Gereken herhangi bir yardım uygulaması için gerekli, Randi temas.

Ek: Sertifika örnek.

Randi Chemwise kim toksik kimyasal profesyonel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlaşmış başarılı bir ajandır. Bir grup nitelikli toksik kimyasal danışman ve profesyonel yönetim ekibi hizmetinizde ile donatılmıştır. Meli sen olabilir gerek servis, hemen arayın!

Sorgulama