Tehlikeli kimyasal kayıt

Tehlikeli kimyasal kayıt
Ürün ayrıntıları

Çin tehlikeli kimyasal kayıt

Tehlikeli kimyasal kayıt (veya tehlikeli kimyasal kayıt) 10 yıldan fazla uygulanan.

İlk kayıt yönetmelik Eylül 2000'de kayıt yapmak tehlikeli kimyasal ürünler Çin üreticileri gerektiren verildi.
İlk gözden geçirilmiş 2 daha fazla gerektiren tehlikeli kimyasal ürünler ve hiper toksik kimyasallar, hem de diğer birimler kullanıcılarla ölçütlere kritik Risk kaynakları # 39 yıl sonra politikadır; GB18218-2009 #39; kayıt yapmak için.

Temmuz 2012 yılında, Çin devlet yönetim çalışma alanı'na Emanet testere tehlikeli kimyasal kayıt yeni regülasyonu sorununa No 53 emri. Bu yeni yönetmelik noktaları vardır olarak aşağıda,
1. Çin üretici ve ithalatçılar tehlikeli kimyasalların lt içinde listelenen tehlikeli kimyasallar; tehlikeli kimyasal Categorygt kayıt olmanız gerekmektedir;. Kategori 2002 sürümü yerine Şubat 2015 yılında yürürlüğe girmiştir.
2. yeni kurulan tehlikeli kimyasal üreticileri tesisi inşaatı nihai kabulü önce kayıt olun.
3. ithalatçılar ilk içe aktarma işleminden önce kayıt olmanız gerekir.
4. Eğer bir üretici üretir ve aynı tehlikeli kimyasal alır, üreticinin üretici olarak kayıt yapmanız ve gerekir alınan tehlikeli kimyasal bilgi sağlar.
5. bir kimyasal ürün (karışım veya Hazırlık) lt; kapsamına girmiyorsa tehlikeli kimyasal Categorygt; ama kapsadığı maddeler ürün vardır ve bu kapalı malzemelerin toplam oranı 70'den fazla w/w%, kimyasal ürün Ayrıca kaydedilmelidir.
6. tehlikeli bir kimyasal ürün özelliklerini ise belirsiz, tehlike tanımlama ve ürün sınıflandırılması akredite birimleri tarafından yapılmalıdır. Tanıma ve sınıflandırma sonucu karşılıyorsa, ölçüt belirtildiği lt olarak tehlikeli kimyasal; tehlikeli kimyasal Categorygt; kayıt için bu ürün Ayrıca yapılması gerekir.

Kayıt prosedürü:
1). Çin Üretici/İthalatçı (bundan sonra #39; Registrant #39;) başvuru kayıt sistemi aracılığıyla gönderin.
2). yerel kayıt Office sisteminde registrant için hesap oluşturmak.
3). Registrant bilgileri kayıt sistemi (özellikle bilgi SDS, iyi Çin GHS SDS ve güvenlik etiketi olarak) doldurur.
4). yerel kayıt Office gönderilen malzeme inceliyor. Malzeme iyiyse, o zaman Ulusal kayıt Office NRCC için malzemeler son muayene için Gönder yerel kayıt Office.
5). malzemeler NRCC tarafından da sınav geçtiğinde, sonra kağıt kayıt malzeme yerel kayıt ofisine Registrant tarafından gönderilmektedir.
6). tescil belgesi Registrant için verilir.

Kayıt malzemeler:
(1). kayıt formu.
(2). Üretici veya ithalatçı işletme lisans kopyası.
(3). SDS ve Çin Ulusal Standartlar-meli yerine getirmek tehlikeli kimyasal ürünleri güvenlik etiket.
(4). 24hr gereksinimlerini karşılamak acil durum telefon numarası.
(5). tehlikeli kimyasal #39; s kalitesi belirtimi (veya karşılık gelen Çin standartlarını standart kodu).

24 saat acil durum telefon numarası gereksinimi
*. Tam zamanlı personeli tarafından 24 saat görev çalışır. Personel-meli var olmak bildik tehlike özellikleri onların tehlikeli kimyasallar ve ile ilgili acil önlemler (üretimi/kullanımı/depolama/taşıma sırasında yangın/patlamalar/kaçak/toxication /suffocation/burn için acil önlemler), gerekir yanıt-e doğru tam.

*. Eğer onlar kendileri tarafından istişare sağlamak mümkün değildir Eğer tehlikeli kimyasal üreticileri kayıt ofisleri için 24 saat acil Danışma Emanet.
*. İthalatçılar tehlikeli kimyasal kendileri tarafından veya kayıt ofisine Emanet tarafından acil Danışma hizmetini ayarlama zorundadır ve içe aktarılan tehlikeli kimyasalların Emanet etiket üzerinde 24 saat acil durum telefon numarasının Künye.

SDS ve Emanet etiket gereksinimi
a. muafiyet koşula uyan sürece bazı fizik-kimya özellikleri zorunlu: meting noktası, kaynama noktası, buharı yoğunluğu, ürün yoğunluğu, patlama sınırı.
b. ifadelere ve biçimi SDS ve güvenlik etiket. İlgili standartlar örneğin GB/T 16483, GB 15258, GB/T 17519 Çin toplantı ve SDS ve etiket Basitleştirilmiş Çince içinde GHS yorum olacaktır.
Normalde yazılımı tarafından oluşturulan SDS gereksinimi yerine getiremiyor, dikkat çekici noktalar. Ve farklı yerel kayıt ofisleri personel kapasitesi nedeniyle iyi bir yerel kayıt ofisi tarafından muayene SDS başka bir yerel kayıt başarısız olabilir (örneğin, aynı tehlikeli kimyasal ürün farklı illerde farklı Çin ithalatçılar tarafından alınır); ve ihracatçılar veya üreticileri Çin dışında kayıt yapamazsınız açıktır.

Kayıt sertifikası 3 yıl için geçerlidir. Kimyasal iş devam edecekse sona ermeden önce sertifikanın genişletilmiş. Özellikle SDS revizyonu gerekli sağlanan, Çin SDS 3 her yıl revize gerektirir olarak aynı malzeme olmalıdır.

Tehlikeli kimyasal kayıt yardım gerekirse, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Randi Chemwise kim tehlikeli kimyasal kayıt profesyonel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlaşmış başarılı bir ajandır. Nitelikli tehlikeli kimyasal Kayıt Danışmanı ve profesyonel yönetim ekibi hizmetinizde bir grup ile donatılmıştır. Meli sen olabilir gerek servis, hemen arayın!

Sorgulama