Gıda ile temas eden materyaller için ulusal standartlar tamamen uygulanacaktır.

Ulusal Sağlık Komisyonu'na göre, gıda temas malzemeleri için zorunlu ulusal standartların en son sürümü tamamen uygulanacak, yeni standart sistem ham ve yardımcı malzemeleri, üretim yönetimi ve gıda temas malzemeleri testlerini ve diğer bağlantıları kapsayacak, daha büyük bir etkiye sahip olacaktır. ilgili sektörlerde. Gıdayla temas eden gıda maddelerinin gıda güvenliğinin önemli bir parçası olarak, tüketicilerin hayati çıkarlarıyla doğrudan ilgili olması, endişe yaratması. Yükseltme, Çin'in gıdayla temas eden malzemelerinin uluslararası standartları daha iyi düzenlemesine, aynı zamanda tüketicilerin daha etkin bir koruma sağlaması için sağlık ve güvenlik sağlamasına olanak sağlayacaktır.

Gıda hijyen riskine gıda maruziyeti sürekli endişe duymaktadır

Son yıllarda, medyada sıcak olayların neden olduğu güvenlik ve sağlık riskleri için gıdayla temas eden malzemeler sık sık ortaya çıkmış, ulusal düzenleyici otoritelerin odak noktası olmuştur. 2016 yılında, AB, Avrupa, Avrupa, Güneydoğu Asya'da ihraç edilen gıda temas malzemeleri ithalatında, RASFF (gıda ve yem hızlı bildirim sistemi) aracılığıyla, plastik, paslanmaz çelik, seramik ürünleri ve bambu sofra takımlarını, yapışmaz tava ve diğer ürünleri içeren pazara girmeyi reddetti veya 86 partiye ulaşmayı reddetti. İthalat kontroldeki Çin de, defalarca, niteliksiz gıda temas ürünleri buldu. 2016'da Ningbo limanı gibi, 11 toplu iş ile gıda temasının niteliksiz ithalatını tespit etmek için 400.000 ABD Doları'nın üzerindeki değeri. 20.2 mg / kg karsinojenik teratojenik elementler akrilonitril'e kadar tespit edilen Güney Kore ithal meyve sıkacağı gibi plastik parçaların sayısı gibi, ulusal standart sınırının çok üstünde.

Zorunlu yeni ulusal standart tamamen uygulamak üzere

Yeni ulusal standart sistem, tüm ürünlere uygulanabilen GB9806.1-2016 "Gıda ile temas eden malzemeler ve ürünler için genel güvenlik gereklilikleri" ve GB9685-2016 "Gıda ile temas eden malzemeler ve malzemeler için katkı maddelerinin kullanımı için standart" 2 “Gıda için temel ulusal standartlar” güvenlik, GB31603 "gıda iletişim malzemeleri ve ürünleri yaygın olarak üretilen sağlık normları" yönetimi ve standart gibi 50 test yöntemlerinin GB31604 serisi destekleyen bir parçası üretimi için 10 GB4806 serisi ürün farklı standartlara uygulanabilir. Eylül 2016'da bireysel standartlara ek olarak, Ekim 2017'de iki temel standart uygulanacak olup, diğer standartlar Mart 2017'den Nisan'a kadar geçerli olacaktır.

Sağlık gerekliliklerinden, yeni ulusal standart emzik, emaye ürünleri, seramik ürünler, cam ürünleri, plastik reçine, plastik ürünler, kağıt, metal malzemeler, kaplamalar ve kaplamalar, kauçuk malzemeler ve diğer 10 kategoriye gıda temas ürünleri olacak ve öğrenmek Avrupa ve Amerikan deneyiminden sağlık şartlarını güncelledi. Birleştirilmiş "toplam göç" göstergelerini geliştirmek için polipropilen, polietilen ve diğer farklı plastik ürünler gibi, 60mg / kg limit de AB ile tutarlıdır; AB'yi artırmak için kauçuk ürünler daha fazla N-amonyum nitrat ve diğer maddeler hakkında bilgi Yeni metal malzeme ve ürünlerin standartları, paslanmaz çelik ürünleri ve alüminyum ürünleri, sağlık standartlarını entegre etti, kurşun, kadmiyum ve diğer ağır metal kısıtlamalarını sıkın.

Test göstergelerinden, yeni standart test edilecek gerçek kullanım koşullarını gerektirir ve gıda simülasyonu, test süresi ve sıcaklık seçimi rafine edilir, böylece test ürünün fiili kullanımı için bilimsel ve makul bir cevap olabilir. güvenlik Kendi şirketlerinin kendi hammaddelerini ve kullanım koşullarını ve diğer bilgileri yönetmelerini gerektiren Seks. Buna ek olarak, kauçuk, asidik ve yağlı mimetik toplam migrasyon gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal göstergelerinden bazıları da, eski standart ile karşılaştırıldığında 40 kat artmıştır.