Kozmetik Tescil Beyanı Ve Dosyalama Prosedürleri Üç Adım İthal

Kozmetik satışı amacıyla yapılan tüm yabancı satışlar, Çin idari departmanı (onay departmanı: CFDA onaylı Devlet Gıda ve İlaç İdaresi) onayı ile onaylanmalıdır. Onay olmadan normal beyanname, ne de Çin anakara piyasasında olamaz.

Kozmetik Tescil departmanı için şirketin yazar, 10 yıldan fazla kozmetik sağlık izni onayı (dosyalama sertifika) ajan beyanı çalışma ithalatı için taahhüt, tanınmış bir endüstri tanınmış marka ajansı, çok sayıda aldı ithal kozmetik her gün kayıt ilan etmek için, Müşterinin hatırı sayılır bir parçası olan, tekrarlanan konsültasyon hala bir araya geldikten sonra nereden başlayacağımı bilmiyorum. Tian Jian Huacheng'in "ithal kozmetik beyannamesi kaydı tam rehberlik kılavuzu" dizisini yazması önerildi, her zaman makalenin sabırsızlıkla okunması için çok uzun olduğu konusunda şikayetçi oldu. Bu nedenle, bu makaleyi yazmak için özel Tianjian Huacheng Kozmetik Tescil departmanı ve en basit metni kullanmak için çaba sarf etmek, bu girişimin pratik yardım getirmesi için işletmelerin çoğunluğuna vermeyi açık hale getirmek için kozmetik prosedürleri ithal etmeye çalışın.

1. Adım: Ürün koşullarını ve ithalat prosedürlerini, bütçe döngülerini ve maliyetlerini belirleyin

(1) net ürün durumu

Kozmetik ürünlerinde, özellikle de Çin'de bir ithalatçı olarak, bayiler, bir kez bir kozmetik markasının ithalatı, önce ürünün gerçek durumunu temizlemeli, aynı zamanda ürün aşağıdaki gibi önkoşulları da onaylayabilir:

Ürün zaten satış ülkesinde mi? Ürünün hammaddeleri Çin anakara yönetmeliklerine uygun mu? Ürün Çin'de listelenmeye onaylandı mı? Özel olmayan veya özel ürün kategorileri mi?

[İki temel ön koşulun kozmetik ithalat beyannamesi: 1. Yurtdışı satışlarda ürünler satış sertifikası verebilir; 2. Çin'de bir şirket olarak yerli şirketler ve yetkili yabancı üreticilere erişim. için

(2) ithalat prosedürlerini, döngü ve maliyeti anlamak

Ürünü aynı anda anlayın, aynı zamanda yabancı kozmetik ithalatının Çin satışına, iki adımdan geçmenin başlıca ihtiyacına da sahip olduğunu da bilmelisiniz: İlk adım, Çin Devlet Gıda ve İlaç İdaresine (CFDA) idari lisans belgelerine başvurmaktır. Önkoşul olan / dosyalama; belgeye / sertifikaya erişim, denetimin normal beyanı için ikinci adım.

İlk adımın zaman ve maliyet bütçesi hakkında konuşalım.

Uygulama döngüsü, Tianjian Huacheng firmasının tecrübesine göre, özel olmayan kozmetik ürünlerinin ithalatının genellikle 3 ila 6 ay içinde beyan edilebilmesi, rekor sertifikasının alınabilmesi ile ilgili en endişeli sorunlardan biridir. Özel kozmetiklerin ithalatı, farklı işlevlere göre, tüm raporlama döngüsünün yaklaşık 6 ila 12 ay kadardır.

İkinci adım: Kozmetik Kayıt, yabancı bilgilerin kullanılabilirliğini belirlemek için bir vekil sözleşmesi imzaladı.

Bir önceki anlayış çalışmasından sonra, sahnenin esas faaliyetine girdi.

Bir bayi olarak ve yabancı üreticiler bir ürün acentesi sözleşmesi imzalamalıdır, CFDA onay süresi 4 yıl için geçerlidir, bu nedenle aracı en fazla 4 yıldan fazla bir süre için sözleşme yapar.

Sözleşmenin imzalanması ile aynı zamanda, yabancı tarafın ürünle ilgili teknik literatürü (tam formül, süreç, kalite standartları, vb.) Ve destekleyici belgeleri (örneğin satış sertifikaları vb.) Sağlayıp sağlayamayacağı anlaşılmalıdır. ), çünkü fikri mülkiyet koruması için bazı yabancı girişimleri göz ardı etmeyin Bireysel teknik çekirdek bilgi sağlayın istemiyorum.

Buna ek olarak, Avrupa ülkelerinin ürünleri, hayvan deneyleri için yabancı anlaşma olup olmadığını da belirlemelidir, çünkü Avrupa ülkeleri hayvan deneylerini savunmamaktadır ve Kozmetik Tescil CFDA onay sürecinde, hayvan deneyi projeyi yapmak için gereklidir.

Ürün bilgileri ve gerekliliklerini almamız gerekiyorsa, lütfen Çin Kayıt Uygulama Ağı özellikli makaleye bakın: "Tam talimatlar için Kozmetik Tescil prosedürlerini içe aktarın" veya CFDA resmi web sitesiyle ilgili bilgiler. Tianjian Huacheng Ofisi tarafından görevlendirilmiş, bilgi sağlayabilir ve ilgili örnek yardım alabilirsiniz.

Üçüncü adım: uygulamayı, kendi kendini uygulama veya komisyon ajanını belirlemek

İthal Kozmetik Tescilinin şu anki uygulaması olarak gittikçe daha profesyonel, daha da zor olan uygulamada iki seçenek vardır: profesyonel bir kayıt personeli veya departmanları ile veya Tianjian Huacheng şirketi gibi profesyonel ajanlar mekanizması olarak görevlendirilir. Henüz resmi olarak faaliyet göstermeyen şirketler için, özel bir departman veya personelin olması gerçekçi değildir, bu yüzden uygun ve güvenilir bir kurum seçmek önemli bir konudur. Bu, Tian Jianhua'ya "kozmetik deklerasyon ajansının nasıl seçileceğini öğretmek" başlıklı makaleye başvurabilir.