Gıda Temas Malzemelerinin Uygunluk Beyanı Rehberi

12 Aralık'ta Çin Gıda Sanayicileri Derneği tarafından gıdayla temas eden malzemeler uzman komitesi tarafından "plastik gıda temas malzemeleri tedarik zinciri sorumluluğu ve uyum beyannamesi sanayi rehberi" nin geliştirilmesine yönelik özel komite web sitesinde yer aldı. Son tarih için yorumlar 2017 01 Ay 10 gün. Kılavuzlar tedarik zinciri rollerinin sorumluluklarını ve uygunluk beyanının unsurlarını ve referans formatlarını tanımlar.

19 Ekim 1916 Ulusal Sağlık Komisyonu, “gıda temas malzemeleri ve ürünleri Genel Güvenlik Gereksinimleri için gıda güvenliği ulusal standartlarını” (GB 4806.1-2016) yayınladı; Çin'in gıdayla temas eden malzeme düzenleme sistemi, bir “Uygunluk Beyanı” (Beyannamesinin) Uygunluğunu tanıttı, DoC) ve ürün logosunun bir parçası olarak, standardın uygulanmasından sonraki yıl, 19 Ekim'de yürürlüğe girecek.

GB 4806.1-2016 Bölüm 8 aşağıdakileri sağlar:

8.3 Tanımlama, ürünün adını, malzemeyi, ilgili yönetmelik ve standartlara uygunluk beyanını, üretici ve / veya distribütörün adını ve adresini, üretim tarihini, üretim tarihini ve raf ömrünü içermelidir. (uygunsa).

8.4 Uygunluk Beyanı, düzenlemelere, standartlara, malzeme listesine ve kısıtlı gereklilikler için kısıtlayıcı gerekliliklere ve toplam migrasyon uygunluğuna (yalnızca kalıplanmış ürünlere) uymayı içerecektir.

Bu kılavuz, kimyasal madde üreticileri, ara madde üreticileri, son ürün üreticileri, son ürün kullanıcıları, son tüketiciler, distribütörler vb. Tedarik zincirinin, gıda ile temas eden plastik malzemelerin ve sorumluluklarının rolünü ortaya koymaktadır. Madde uygunluk beyanı, ara madde uygunluk beyanı, nihai ürün uygunluk beyannamesi unsurları içermeli ve uygunluk beyan formatı beyanını bildirmelidir.

I. Kimyasal maddelerin uygunluk beyanı:

Kimyasal madde üreticisi, dağıtıcısı veya ithalatçısı tarafından verilen bir uygunluk beyanı aşağıdaki unsurları içermelidir:

1. Uygunluk beyanı Bilgilendirme bilgileri;

2. Üretici / ithalatçı bilgileri (varsa);

3. Ürün bilgisi;

4. Düzenlemelerin yetkilendirilmesi;

5. Tarihi bildiriniz;

6. İhraç;

7. hatırlatıcı kullanın (önerilir);

8. Sorumluluk beyanı (önerilir).

İkincisi, ara madde uygunluk beyanı

Üreticiler, distribütörler ve ara malzemelerin ithalatçıları tarafından verilen uygunluk beyanı aşağıdaki unsurları içermelidir:

1. Uygunluk beyanı Bilgilendirme bilgileri;

2. Üretici / ithalatçı bilgileri;

3. Ürün bilgisi;

4. düzenlemeler / standartlar yetkilendirme;

5. Tarihi bildiriniz;

6. İhraç;

7. hatırlatıcı kullanın (önerilir);

8. Sorumluluk beyanı (önerilir).