Ürünler Üzerine Dış Odaklı Gıda Temas Malzemeleri

Gıda ile temas eden malzemeler, Çin'deki önemli ihracat ürünlerinden biridir, ancak AB, Japonya ve Güney Kore ve diğer ülkeler tarafından sık sık kalite sorunları nedeniyle ilgili ürünler, geri dönüşün, aynı zamanda ciddi şekilde etkilenen "Made in China" şöhreti olduğunu bildirmiştir. zaman, gıda iletişim materyalleri için son zamanlarda yayınlanan teknoloji ticaret bariyerleri yıldan yıla artmış, bu önlemler Çin'in ihracatı uzun vadede etkileyecek.

2008-2009, Çin'in gıda temas malzemeleri için AB RASFF, geçen yıl ocak-ekim ayları arasında 220'den fazla kümülatif toplam, ilgili bildirim 94'e ulaştı. Çin ve Japonya'nın Güney Kore ile ilgili ürün denetim çabaları da güçlendirildi. aynı süre sırasıyla 66 ve 24'e ulaştı. AB bildiriminin, onaylanmamış maddelerin kullanımını genişletmek için toplam talep ve diğer göstergelerden uzandığı; Ürün bildiriminin esas olarak plastik malzeme arızası veya yasal olmayan renklendiricilerin kullanımı için iletilmesi; Güney Kore paslanmaz çelik ve diğer metal sofra ürünleri üzerinde duruluyor, ancak plastik ürünlerin denetimi de yavaş yavaş güçlendiriliyor.

WTO, 2008'den beri 30'dan fazla kez gıda temas malzemeleriyle ilgili TPT ve SPS bildirimlerini yayınladı. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nin yanı sıra, Japonya ve Güney Kore ve diğer gelişmiş ülkeler, orijinal düzenleyici standartları gözden geçirmeye ve tamamlamaya devam ederken, gelişmekte olan ülkeler yavaş yavaş ana bildirim kaynağı haline gelmektedir. 2008'den bu yana, Güney Amerika, Orta Doğu ve Güneydoğu Asya ülkeleri, küreselleşme endişeleriyle ilgili bir eğilim gösteren toplam 20'den fazla kez ilgili bildirimi yayınladı. Aynı zamanda Türkiye, Kolombiya, Kazakistan ve diğer ülkeler, sağlık sertifikası tarafından verilen resmi ihracatın sağlanması için gıdayla temas eden malzemelerin tasfiyesine ihtiyaç duymaya başlamış, aynı zamanda bu tür ürünlerin güvenlik ve sağlık performansının giderek arttığını göstermektedir, işletmeler büyük önem taşımalıdır. . Ticarette bu teknik engellerin getirilmesi, işletme kalite kontrol maliyetlerine ve ürün test maliyetlerinin iyileşmeye devam etmesine yol açacak, bu da Çin'in ihracat girişimleri üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

İstatistiklere göre, geçtiğimiz yıl ocak-ekim ayları arasında, Ningbo bölgesi teftişi ve gıdayla temas eden malzemelerle karantina ihracatı 15.000 partiye ulaşmış, 220 milyon ABD doları değerindeki artış% 25 ve% 55 oranında artmıştır. Bunun ışığında, önerilen üretim işletmeleri: Plastik, paslanmaz çelik ve diğer hammaddelerin tedarik yönetimi ve ürün testi yönetimi, plastikleştiriciler, bisfenol A, renklendirme maddeleri ve diğer hassas maddelerin güçlendirilmesi için sıkı bir ürün inceleme prosedürleri geliştirmelidir. ürün kalitesini ve güvenliğini korumak için uyanık; Özellikle gelişmekte olan piyasa ülkelerinin, gıdayla temas eden malzemelerin düzenleyici gerekliliklerinin toplanmasını güçlendirmek için yabancı yasa ve yönetmeliklerin yenilenmesini izlemek ve ürün testinden kaçınmak için ürün testinin yabancı yeni gereksinimlerine uygun olarak muayene ve karantina teknik departmanlarına başvurmak Bildirim ve diğer koşulların yeni gereksinimlerini karşılamadığı için; Üçüncüsü, işletmelerin ürün izlenebilirliğini güçlendirmesi gerektiğini, ürünlerin kalite ve güvenliğinin ortaya çıkmasını zamanında ve zamanında yerine getirme sorumluluğunu ortadan kaldırmaya yönelik ciddi olumsuz etkileri artırdı.