Dezenfeksiyon Ürünü, Gerçekten Kullanıyor musunuz?

İnsanların güvenli ve güvenli bir dezenfeksiyon ürününü kullanabilmeleri için, yaşam standartlarının iyileştirilmesiyle, insanlar çevreye ve kendi temizliğine daha fazla ilgi göstermekte, dezenfeksiyon ürününü daha yaygın bir şekilde kullanmaktadır. Dezenfeksiyon için her yıl organize etmek. Ve halk için günlük hayatımız dezenfeksiyon ürününe ne şekilde maruz kalacak? Ve dezenfeksiyon ürünü nasıl seçilir ve kullanılır?

① seyreltilmiş kullanım

Ortamda kullanılan dezenfektanların birçoğu, yüzey ve meyve ve sebzelerin sulandırılması gerekmektedir ve talimatlara göre seyreltilmelidir.

② dikkatli dezenfeksiyon

Cilt ve mukoza zarının bozulması için dezenfektan olmalı ve anti-antibakteriyel maddeler olamaz, aynı zamanda, eğer cilt mukozası derinde yatarsa, yarayı tedavi etmek için doktora hastaneye gitmeyi unutmayın. kendi dezenfeksiyon ürünlerini satın almazlar. Dezenfeksiyon ürünü ilaç değildir, tedavi için dezenfeksiyon ürünü kullanmayın.

Dayanak: "Grass-kök tıbbi kurumlar hastane enfeksiyonu yönetimi gereksinimleri"

"Dezenfeksiyon ürünü sağlık güvenliği değerlendirme gereksinimleri" (Guo Wei denetimi 〔2014〕 36)

Önlemler:

1) Birim talebi kullanıldığında, ürün sorumluluk birimi tarafından sağlanan sağlık ve güvenlik değerlendirme raporu bilgileri, etiketin (isim plakası), kullanım kılavuzunun, denetim raporunun sonucunun, yerli ürün üretim teşebbüsünün hijyenik lisansının, üretim ülkesi (bölge) Prova belgeleri ve beyannameleri.

2) Dezenfeksiyon ürünü güvenlik değerlendirme raporunun ilk kategorisi, dört yıl süreyle geçerli olup, ikinci tip uzun süreli etkili ve dezenfeksiyon ürünü güvenlik değerlendirme raporu ulusal için etkilidir.

3) Hijyen lisansını alan dezenfektan ve dezenfektan ekipmanlarında, geçerlilik süresi için onay belgesi kullanılabilir. Geçerlilik süresi, sağlık ve güvenlik değerlendirme raporuna dönüştürülecek ve kayıt için 2014 yılı “Değerlendirme Kuralları” nın gereklerine uygun olarak kayıt altına alınacaktır.

4) İthal dezenfeksiyon ürünü üretim kurumsal sağlık iznine sahip değildir, Çin sorumluluğunda iş biriminin bir kopyasını sağlamalıdır.

Dosyalama hakkında:

Ürün güvenliği ve güvenlik değerlendirme raporu makbuzlarının dezenfekte edilmesiyle ilgili açık gerekliliklerde "Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen ve dezenfeksiyon ürününün daha fazla güçlendirilmesi" (Guo Wei denetimi 〔2015〕 90).