Dezenfeksiyon Ürün Kategorisi

Dezenfeksiyon ürünleri, amaca yönelik olarak, hastalık ürünlerinin tedavisi ya da teşhisi yerine bir hastalık önleme ürünüdür; etki mekanizmasında, patojenik mikroorganizma ürünlerini yok etmek için kimyasal, fiziksel, biyolojik bir yöntemdir ve hastalık ürünlerini önlemek için farmakolojik veya immünolojik bir yöntem değildir; Nesnenin rolünde, bir insan hastalık ürününe karşı değil, mikroorganizmaların kaynağının çevresine aykırıdır.

Dezenfeksiyon maddeleri dezenfeksiyon ürünleri de dahil olmak üzere, dezenfeksiyon ürünleri de dahil olmak üzere, dezenfeksiyon ürünleri (biyolojik göstergeler, kimyasal göstergeler ve Bakteri ürünleri ambalajı), sağlık malzemeleri ve tek kullanımlık tıbbi malzemeler.

Çin Halk Cumhuriyeti Yasası'nın, Enfeksiyon Hastalıklarının Önlenmesi ve Tedavisine Dair Kanununun 78. maddesi hükümlerine göre, dezenfeksiyon ortamdaki patojenik mikroorganizmaları öldürmek veya ortadan kaldırmak için kimyasal, fiziksel ve biyolojik yöntemlerin kullanılmasını ifade eder. Bu nedenle, dezenfeksiyon ürünleri ve ilaçlar arasındaki farka bakıldığında, dezenfeksiyon ürünü şu şekilde anlaşılabilir: (1) hastalığa dirençli bir üründür, hastalık veya hastalık teşhisi konulan bir ürün değildir. hastalık ürünlerini önlemek için farmakolojik veya immünolojik yöntemlerden ziyade patojenik mikroorganizma ürünlerini ortadan kaldırmak için kimyasal, fiziksel ve biyolojik bir yöntemdir; (3) nesnenin rolünde, insan hastalığına karşı bir ürün yerine, patojenik mikroorganizmaların çevresi içindir.

Dezenfeksiyon ürün kategorisi

"Üretim kategorisi sınıflandırmasına" göre, dezenfeksiyon ürünleri dezenfektan, dezenfeksiyon ekipmanı, sağlık malzemeleri üç kategoriye ayrılır.

(A) dezenfektan

Dezenfektan ürün özelliklerine uygun olarak dezenfektan, toz dezenfektan, tablet dezenfektan, granül dezenfektan, sıvı dezenfektan, sprey dezenfektan, jel dezenfektan ve diğer 6 kategoriye ayrılır.

(2) dezenfeksiyon ekipmanları

Dezenfeksiyon ve sterilizasyon faktörlerine uygun olarak, dezenfeksiyon ekipmanı basınçlı buhar sterilizatörü, etilen oksit sterilizatörü, glutaraldehit sterilizasyon kabini, plazma sterilizatörü, ozon dezenfeksiyon kabini, elektrikli dezenfeksiyon kabini, elektrostatik hava dezenfeksiyonu, Ultraviyole dezenfeksiyonu, UV dezenfeksiyonu, formaldehit sterilizatörü, asit oksidasyon potansiyeli su jeneratörü, sodyum hipoklorit jeneratörü, klor dioksit jeneratörü, ozon jeneratörü ve ozon su jeneratörü, diğer dezenfeksiyon ekipmanı (dezenfeksiyon ve sterilizasyon faktörünü gösterir) ve diğer 15 kategoriyi içerir.

Ek olarak, dezenfektan cihaz, bir biyolojik indikatör, bir kimyasal indikatör ve sterilizasyon etkisini ölçmek için bir sterilizasyon etiketli bir ambalaj içerir.

(C) sağlık malzemeleri

Ürün kullanımına uygun olarak, sağlık ürünleri hijyenik adet pedleri ve hijyenik pedler, tamponlar (dahili şerit), çocuk bezi, çocuk bezi (ped, kağıt), idrar pedi, mendil ve hijyenik mendiller, anti-(Kağıt), hijyenik adet pedleri olarak ayrılır. (çubuklar, çıkartmalar, toplar), pamuk (kağıt, havlu), el (parmak) setleri, kağıt eşyaları, vb., kontakt lens bakım solüsyonu, kontakt lens temizleme solüsyonu, kontakt lens temizleme maddesi 15 alt sınıf.