Dezenfeksiyon Ürünü, Kablo Yönetimi, Gerçekten Anlıyor musunuz?

Nozokomiyal enfeksiyonların önlenmesi ve kontrolü için önemli önlemlerden biri olarak, dezenfeksiyon çalışması duyularımızın usta olması gereken önemli bir beceridir. Bilim ve teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, giderek daha fazla dezenfekte edici ürünler günlük çalışmalarımıza giriyor, örneğin klor dezenfeksiyonu gibi ajanlar, alkol, iyot volt, vb., Bunları izlemek için yerinde miyiz? Bugün, Xiaobian ve dezenfeksiyon ürünü, kablo yönetimi hakkında konuşuyoruz.

Dezenfeksiyon ürününe başvurulduğunda, bilimi kavramı hakkında bilgi vermek zorundaydık, dezenfeksiyon ürünü dezenfektan, dezenfeksiyon ekipmanı (biyolojik göstergeler, kimyasal indikatörler ve steril ambalajlı steril etiketler dahil) ve sağlık malzemeleri anlamına gelir. Kablo yönetiminin ekipman ve sağlık malzemelerinin dezenfekte edilmesini göz ardı ederken, sadece dezenfektanların yönetimi ile ilgileniriz. Ayrıca, dezenfeksiyon ürününün kullanımına göre, nesne sınıflandırma yönetiminin risk derecesinin kullanılması. Birinci kategori, tıbbi cihazlar, sterilizatörler ve sterilizatörler, deri ve mukoza zar dezenfektanları, biyolojik göstergeler ve sterilizasyonun kimyasal göstergeleri için yüksek dezenfektan ve dezenfektan içerir. İkinci kategori, ilk ürün kategorisine ek olarak, dezenfektanları, dezenfektanları, kimyasal göstergeleri ve steril etiket paketlerini, steril preparatları içerir. Üçüncü kategori, sağlık kaynakları dışındaki anti-(anti) bakteri preparatlarına ilavedir.

"Dezenfeksiyon yönetimi yaklaşımı" nın 2002 versiyonu açıkça belirtmektedir: dezenfeksiyon ürünü imalat işletmelerinin üretim kurumları tarafından verilen il sağlık idare departmanları tarafından temin edilmeli, sağlık izinleri dezenfeksiyon ürününün üretiminde yer alabilir. Dezenfeksiyon ürünleri, dezenfektanlar için dezenfeksiyon ekipmanı, Dezenfeksiyon ürünleri onaylamak için Sağlık Bakanlığı tarafından dezenfeksiyon ürün onayı, listelenmeden önce uygulanmalıdır.

2009 yılına kadar, Sağlık Bakanlığı "Sağlık Ürünleri Güvenlik Değerlendirme Hükümleri" yayınladı, ancak sadece ultraviyole antiseptik lambaları, dezenfektan aletleri, basınçlı buhar sterilizatörü,% 75 unilateral etanol dezenfektan, ağartma tozu, ağartma tozu Dezenfektanlar, sodyum hipoklorit dezenfektanlar, glutaraldehit için geçerlidir dezenfektanlar, anti- (bakteri) ve diğer sekiz çeşit ürün.

2013 yılında Ulusal Sağlık Komisyonu, “50 İdari Onay Maddesinin İptal ve Yerinden Yönetimine İlişkin Karar” (Guo Fa [2013] No. 27) kapsamında yeni malzemeler, yeni teknoloji ve yeni sterilizasyon ilkesi üretimi dezenfektanının kaldırılması Ve dezenfeksiyon ürününün idari muayene ve onay dışında dezenfekte edilmesi. “Kaostan birisini” önlemek için yerinde denetim yapılmasını sağlamak amacıyla, 2014 yılında Devlet Sağlığı Komisyonu, yeni bir "dezenfeksiyon ürünü sağlık güvenliği değerlendirme gereklilikleri" yayınladı (Guo Wei gözetimi 〔2014〕 36) (bundan sonra 2014 versiyonu olarak kabul edilen “değerlendirme yönetmeliği”), tüm dezenfektanlar, dezenfeksiyon ekipmanı ve anti- (bakteri) dışındaki yeni dezenfeksiyon ürününün gereksinimlerinin 2009 versiyonuna kıyasla, nesnenin kurumsal sağlık güvenliği değerlendirmesi olarak (ana değerlendirme nesnesi önemli ölçüde artmıştır).

Bu noktada, sağlık ve güvenlik değerlendirme raporu değişikliklerine ürün onayının dezenfekte edilmesiyle ürün sertifikasyonunun dezenfekte edilmesi tamamlanmıştır.