Yeni yüksek-bariyer ambalaj malzemesi

Yüksek bariyer ambalaj malzemesi için gıda ambalaj eğilimleri, geliştirme 4: amorf naylon bariyer için naylon 6 kez; SaranHB, Saran bariyer film 10 kat; akrilat ağaç sirke metalize kaplama.

Yeni türü yaygın sadece ve ambalaj malzemeleri ve plastik miktarını azaltarak gıda koruma artırmak bile olabilir ülkenin kullanılan yüksek bariyerli plastik yeniden. Yüksek bariyerli koruma ve vakum ambalaj gerektiren işlenmiş gıdalar ve benzeri ambalaj genellikle kompozit ambalaj kullanmak için gereklidir. Birden fazla katman yüksek bariyerli malzeme ile çok katmanlı kompozit olması gerekir. Şimdi alüminyum ile kullanılan yüksek bariyerli malzeme folyo, naylon, polyester, vb. Gıda koruma gereksinimleri iyileştirilmesi ile daha iyi bariyer EVOH içeren (etilen vinil alkol kopolimer), polivinil alkol de kullanılmaya başlandı. EVOH içeren kristal polimerlerin bir zincir benzeri yapıdır, set iyi etilen ve vinil alkol polimer yüksek gaz bariyer birinde, polimerlerin işleme bariyer malzemeleri, gaz bariyer özellikleri yeni bir tür PA (poliamid) 100 kez kat, PE, PP 10.000 kat kat daha, daha yüksek sık kullanılan yüksek bariyerli PVDC: 10 kat daha fazla çift. Özellikle bira şişe patlamalar yaralı insanlar haline gelmiştir zaman küresel bir sorun gıda ambalajlama alanında, cam ve metal kaplar, plastik kaplar EVOH içeren yapılan değiştirebilirsiniz.

Gelişmiş ülkelerde geçerli geliştirme ve küçük bir kalem (CAI asit, polietilen glikol sirke) gıda ambalajlama için büyük değişiklikler getirecek. Kimyasal yapısı ve evde beslenen hayvan kalem (polietilen glikol tereftalat sirke) benzer, ama sertlik geliştirilmiş oksijen bariyer, su direnci daha evde beslenen hayvan birkaç kez artmış ve UV emici, iyi direnç hidroliz, gazların, düşük adsorpsiyon için yiyecek kalıntıları bulunan, hangi yeniden kullanılabilir kokusu değil.

İnorganik yüksek bariyerli yeni favori mikrodalga gıda ambalaj malzemeleri olacak. Son yıllarda araştırma evde beslenen hayvan, PA, PP ve diğer malzemeler Silisyum oksit ince bir tabaka ile kaplı kaplı SiOx malzemenin, sadece daha iyi bir bariyer özellikleri vardır ve mükemmel atmosferik ortam adaptasyon, onun bariyer zor ortam sıcaklığı ve İklim değişikliğinin etkileri etkilenir. SiOx kaplı yüksek bariyer özellikleri ve mikrodalga geçirgenliği, yüksek şeffaflık, yüksek sıcaklık pişirme, mikrodalga fırın ve diğer esnek ambalaj için kullanılabilir, ayrıca içecek ve ambalaj yapılabilir, Bitkisel sıvı yağ.