Çin gıda iletişim sicili

Çin gıda iletişim sicili
Ürün ayrıntıları

Çin gıda iletişim düzenleme anlama

İleri
Özellikle gıda iletişim malzemeleri ve makaleler (FCMA) Çin üzerinde benzersiz hiçbir düzenleme vardır. Anne hukuk #39; Gıda güvenliği Kanunu #39; ilkeli gereksinimleri verir.

Çin FCMA yönetimi geliştirilmesi sırasında FCMA yönetim sistemi aşağıdaki gibi oluşur,

Gıda iletişim malzemeleri ve makaleler (FCMA) herhangi bir malzeme ve normal kullanım şartları altında olacak veya gıda ile temas bekleniyor makaleleri veya kendi bileşenleri ambalaj malzemeleri dahil olmak üzere gıda devredilebilir ve kapsayıcılar içeren gıda ve Gıda katkı maddeleri, sofra, mutfak ve paketleme eşya, boya/kaplama/mürekkep/yapışkan doğrudan olabilir vb ya da dolaylı olarak (doğrudan gıda iletişim gıda ile temas dolaylı gıda iletişim), makine, boru, Konveyör bantlar, kapsayıcılar, mutfak eşyaları, sofra yanı sıra, doğrudan bağlantı kurar ile gıda işleme, paketleme, Ulaştırma, depolama ve kullanım gıda üretim sırasında. Kısaltmak, FCMA gıda ambalaj malzemesi, gıda konteyner, araçları ve ekipmanları içerir. (Bunlar ayrı olarak yönetildiği gibi) deterjanlar, dezenfektanlar ve kamu su tesisleri hariç tutulur.

İletişim katkı maddeleri veya kapsayıcı katkı maddeleri (FCMA için kullanılan katkı maddeleri) kalite, FCMA, özelliklerini geliştirmek yararlı olan bu FCMA, üretim sırasında eklenir ve hangi kalite, geliştirmek için yardımcı maddelerden Yani hedeflenen kullanımları karşılamak için FCMA özelliklerini kullanır. İletişim katkı maddeleri üretim süreci için kalite, irticalen söylemek değil iken sorunsuz emin olmak için FCMA üretimi sırasında eklenen işleme AIDS FCMA özelliklerini de içerir.

Açıklamasından un kasıtlı olarak maddelerin temas katkı maddeleri için ait değil ekledi açıktır.

(Onların ham maddeler dahil olmak üzere) FCMA bunlar ilgili Çin hijyenik standartlar tarafından örtülü olarak izin verilir. Bu standart GB 9685 #39 tarafından belirtilen izin verilen iletişim katkı maddeleri vardır; Hijyenik standartlar saklama kapları ve ambalaj malzemeleri #39 katkı kullanımlar için;.

(Onların hammadde dahil) yeni FCMA yeni Gıda katkı maddeleri, hem de uygulama kapsam ve kullanım genişleme izin verilen FCMA (kendi ham maddeler dahil olmak üzere) ve izin verilen gıda iletişim katkı maddeleri NHFPA (Çin Ulusal Sağlık ve aile planlaması Komisyonu) tarafından yapılan Çin kullanımda önce onaylanması başvurun. Muafiyetler TTC prensip ve un kasıtlı olarak eklenen maddeler dayalı izin verilir.

Temel gereksinimi ve uygunluk İlkesi
1. FCMA madde gıda miktarı göç insan sağlığına zarar değil.
2. FCMA neden olmaz gıda içerikler, gıda kompozisyon, gıda renk/koku/tat, vb değiştirmek ve gıda teknik etkisi üretmek normal değil.
3. toksikolojik eşik endişe (TTC) prensibi: doğrudan gıda ile temas kurma ve gıdalardan etkili bariyer tabakası tarafından ayrılır yeni maddeler FCMA yapımcı Emanet bir değerlendirme yapmak ve onlara çok gıda için onların geçiş miktarını sınırlamak için 0.01 mg/kg dan fazla kontrol. CMR ve nano malzemeler TTC ilkesine uygun değildir.
4. FCMA içinde kullanılan madde miktarı beklenen etkileri ulaşmak için güçlü olmak öncül minimize.
5. FCMA içinde kullanılan maddelerin ilgili kalite ve güvenlik standartlarını karşılamak zorundadır.
6. FCMA ilgili güvenlik standartlarına uygun.
7. un kasıtlı olarak eklenen maddeler (FCMA, reaksiyon ürünleri üretim işlemi sırasında ayrışma ürünleri üretim/kullanım/iş FMCA sırasında kirleri) değerlendirildi ve kontrol, gıda için onların geçiş 1 ihtiyacını karşılamak ~ 3 yukarıda.

Ürün bilgileri:
Özellikle, FCMA dahil olmak üzere ana malzeme, uyumluluk bildirimi uygulanan yönetmelik/standartlarını, yasak madde ve sınırlarını değerlendirme bilgi un kasıtlı olarak eklenen maddeler hakkında bilgi sağlamalıdır.
FCMA #39 da ifade; Gıda iletişim için kullanmak #39; #39; Gıda ambalajları için #39 kullanın; veya benzer ifadelere, veya aşağıdaki simgeyle (kaşık ve yemek çubukları), işaretlenmesi

Uygulama
Yeni FCMA (kendi ham maddeler de dahil olmak üzere), onay için yeni iletişim katkı maddeleri, hem de uygulama kapsam ve kullanım genişleme izin verilen FCMA (kendi ham maddeler dahil olmak üzere) ve izin verilen ilgili kişi katkı maddeleri uygulamak için aşağıdaki belgeleri hazırlanan gönderilmiş ve. Değerlendirme ve onay Çin sorumluluğunda,
1. Physi-kimyasal özellikleri.
dahil: erime noktası, kaynama noktası, ayrışma noktası, çözünürlük, kirlilik analiz, gıda #39 ile olası arası reaksiyon analizine; s malzemeler.
2. teknik zorunluluk, kullanım ve kullanım durumu.
Beklenen kullanımı, kullanım kapsamı, amaçlanan etkisi için minimum ve maksimum doz, gıda ile temas (su bazlı gıdalar, yağlı gıdalar, asidik gıdalar, etanol, vb içeren gıdalar), sıcaklığı ve süresi kişinin yiyecek türü de dahil olmak üzere, ister FCMA-ecek var olmak yeniden kullanılan, belirli geçiş sınırı (ESM) varsa, vb...
3. üretim süreci.
4. kalite özellikleri, yöntemini sınamanızı sağlamak ve test raporu.
5. toksisite değerlendirme verileri:
Belirli geçiş (SM) lt; ise 0.01 mg/kg gıda: QSAR analizi ve diğer mevcut literatür bilgileri.
SM 0,01 ise ~ 0,05 mg/kg yiyecek, sonra AMES, Ames test raporu, memeli eritrosit Mikronukleus Test, In vitro memeli kromozom aberasyon testi veya In vitro memeli hücre gen mutasyon Test.
SM 0.05 ise ~ 5.0t mg/kg yiyecek, sonra 90 gün oral toksisite testi de gerekli.
SM 5.0 ise ~ 60 mg/kg yiyecek, o zaman akut Oral toksisite Test, iki nesil üreme toksisitesi Test, Teratogenicity, kronik Oral toksisite Test ve Carcinogenicity Test de ihtiyaç vardır.
(Mwgt; 1000 Da) polimerler için tüm monomer toksisite bilgi sağlanacaktır.
6. geçiş miktar ve/veya kalıntı miktarı, tahmini diyet alımı ve değerlendirme yöntemi.
7. malzeme veya kullanım ve Çin dışında bırakmak için kanıt.
8. diğer malzemeler onayı değerlendirme için faydalıdır.

Çin Ulusal Sağlık ve aile planlaması Komisyonu (N-HFPC) değerlendirme ve 3 aydan fazla normalde yükseltecektir onay için sorumlu. Başvuru için uygulama üzerinde sunu değerlendirme bulunabilir. Onaylandıktan sonra onay sonucu herhangi bir şirket kullanabilir.

CBI için uygulanan madde uygulanır.

Açıklama: Bu makale Haziran 2016 yılında yazılmıştır. Bazı standartları (örneğin GB 9685-2015 taslak denir. Şu anda GB 9685-2008 geçerli iken) destekleyici bilgilere bu makalenin resmi olarak yayınlanan ama yakında olacak.

Randi Chemwise kim Çin gıda iletişim sicili profesyonel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlaşmış başarılı bir ajandır. Nitelikli Çin gıda iletişim Kayıt Danışmanı ve profesyonel yönetim ekibi hizmetinizde bir grup ile donatılmıştır. Meli sen olabilir gerek servis, hemen arayın!

Sorgulama