Çin içme suyu Tescili

Çin içme suyu Tescili
Ürün ayrıntıları

Çin içme suyu anlama ürün (içme suyu iletişim ürün) Yönetmeliği ile ilgili

İçme suyu (içme suyu) ürünleri Çin regülasyonu ile ilgili---Çin içme suyu yönetmelik 2014 yılında revize edilmiştir.

İçme suyu ile ilgili ürünler (DWP) kaplin/sızdırmazlık malzemesi, plastik ve Organik sentez borular/bağlantı parçaları, koruyucu kaplamalar, su tedavi aracı, deterjan, su kalite kremi ve diğer yeni malzemeler, kimyasallar, içme suyu ve içme suyu temini ile temas halinde olan anlamına gelir. Özellikle, DWP quot içinde listelendiği gibi ürünleri için kullanılır; Kategori hijyen ve güvenlik ürünleri ile ilgili içme Waterquot; su dağıtım donanımları, koruyucu malzeme, su arıtma malzeme, kimyasal arıtma Ajan, su kalite kremi de dahil olmak üzere. Bardak, su şişeleri, kahve kap ve diğer gıda kapları kapsamı içinde değildir.

2014 yılından bu yana, DWP 2 katalogları sınıflandırılır: yeni içme suyu ile ilgili ürünler (N-DWP) ve sigara - yeni içme suyu ile ilgili ürünler (NN-DWP). N-DWP Çin Ulusal Sağlık tarafından onaylanmış ve aile planlaması komisyon, N-HFPC, NN-DWP Çin yerel sağlık ve aile planlaması Komisyonu, L-HFPC tarafından onaylanmış.

Yeni içme suyu ürünleri (N-DWP) ilgili

N-DWP yeni malzeme, yeni teknoloji ve yeni kimyasal maddeler kullanılarak üretilen DWP bakın.

Yeni malzeme ve yeni kimyasal madde #39 tarafından kapsanmayan malzemeler için başvurmak; Ana madde liste için su dağıtım donanımları, koruyucu malzeme ve su arıtma malzeme #39; tarafından #39; İçindekiler listesinde #39 kimyasal arıtma ajanların olabilir; ya da diğer şu anda etkili Çin hijyenik standartlar/dosyaları tarafından kapsanmayan malzemeleri/kimyasal maddeler.

Yeni teknoloji kalite kremi #39 su gösterir; #39 tarafından kapsanmayan su arıtma teknolojisi; Liste-in Su Arıtım Teknolojileri #39;.

Listeleri Yayınlandı 31 Aralık 2013 N-HFPC tarafından yukarıda belirtilen.

N-DWP değerlendirilir ve önce ürün Çin pazarında olabilir Çin Merkezi yetkilisi N-HFPC tarafından onaylanmış. Değerlendirme ve onay işlemi testleri için gerekli zamanı hariç normalde fazla 3 ay sürer. Onayı 4 yıl için geçerlidir.

O zaman N-DWP onaylandıktan sonra onay kamuoyuna, NN-DWP yönetilecektir.

Sigara - yeni içme suyu ürünleri (NN-DWP) ilgili
NN-DWP N-DWP olmayan DWP ifade eder.
NN-DWP değerlendirilir ve il yetkililer L-HFPC. Onayı 4 yıl boyunca geçerlidir ve onayı sona ermeden önce yenilenmiş.

Registrant:
DWP üreticileri Çin dışında ortaklaşa kayıt yapmak için Çin'deki temsilcisi tayin. Çince temsilcisi yasal sorumluluk alır.

Özeti:
Grafik 1 aşağıda Çin DWP yönetimi gösterir.

Grafik 1

Ek: Kategori hijyen ve güvenliği ürünleri içme suyu ile ilgili
1 su dağıtım donanımları (hariç: seramik ürünler, çimento ekipman; metre, su tedavi Ajan şarj cihazı, vb mekanik parçalar su pompaları, Subaplar,)
1.1pipes ve bağlantı parçaları.
1.2water saklama kapları.
1.3non-negatif basınçlı su kaplar.
1.4water dağıtıcı.
1.5Sealing / su geçirmez malzemeler: bant mühürleme, halka obturating.
2 koruyucu malzeme
2.1epoxy kaplama reçine.
2.2polyester kaplama (dahil Alkid reçine).
2.3acrylic reçine kaplama.
2.4polyurethane kaplama.
3Water tedavi malzeme (taşınabilir su arıtma malzemeleri, hariç: Antrasit, kemik kömür, titanyum oksit, polipropilen, Polivinil klorür, iyot reçine, elektrolitik hücre, elektrot ürünleri)
Aktif karbon, aktif Alümina, seramik, moleküler elek (zeolit), manganez kum, bakır ve çinko alaşım (KDF), mikrofiltrasyon, Ultrafiltrasyon, nanofiltrasyon, ters osmoz membran, iyon değiştirme reçineler ve bileşenleri
4 kimyasal su tedavi aracı (hariç: hidroliz fenalamide, Poly Dimetil dialilfatalat amonyum klorür, alüminyum amonyum sülfat (amonyum şap), PH regülatör, algaecide, kalsiyum hipoklorit (çamaşır suyu), sodyum dichloroisocyanurate, trichloroisocyanuric asit, klor)
4.1Water flokülantlar, su koagulant
PAC (temel alüminyum klorür, alüminyum chlorohydrate), ferrik sülfat, demir çelik sülfat, Demir Klorür, alüminyum klorür, alüminyum sülfat (şap), polyacrylamide, sodyum silikat (su bardağı) ve karmaşık ürünler.
4.2antisludging aracı
Fosfatlar, Silikatlar ve karmaşık ürünler.
4.3Water dezenfektan
Sodyum hipoklorit, klor dioksit, potasyum permanganat, hidrojen peroksit.
5 su kalite kremi (hariç: seramik su arıtma cihazı, su pH düzenleyici, Elektrolize oksitleyici su jeneratör, florür/arsenik kaldırma su arıtma sistemi)
5.1municipal ham su su
Aktif karbon su arıtma, kaba filtre su arıtma, mikrofiltrasyon su arıtma, Ultrafiltrasyon su arıtma, su daha yumuşak, iyon değiştirme donatımı, su distiller, electrodialysis su kalite kremi, ters osmoz su arıtma cihazı, nanofiltrasyon su arıtma, vb...
Ham su (net Su Debisi ≤25 m3/h) olarak 5.2groundwater veya yüzey su
5.3Drinking dezenfeksiyon ekipmanları su
Klor dioksit jeneratörü, ozon jeneratörü, hipoklorit jeneratör, ultraviyole dezenfeksiyon, vb.

Randi Chemwise kim Çin içme suyu kayıt profesyonel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlaşmış başarılı bir ajandır. Nitelikli Çin içme suyu Kayıt Danışmanı ve profesyonel yönetim ekibi hizmetinizde bir grup ile donatılmıştır. Meli sen olabilir gerek servis, hemen arayın!

Sorgulama