İçe aktarılan kozmetik kayıt

İçe aktarılan kozmetik kayıt
Ürün ayrıntıları

İçe aktarılan kozmetik için Çin düzenleme anlama

Gümrükleme ve Çin ücretsiz satış önce tüm alınan kozmetik CFDA (Çin gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmış olması gerekir.

Çin'de, quot göre; Kozmetik sağlık gözetim Regulationsquot; kozmetik bulaşması yoluyla insan vücudu yüzey (Cilt, saç, tırnak ve dudak vb) herhangi bir parçası yüzeyine uygulanan günlük kullanılan kimyasal ürünler, vücudu kontrol de tutmak için püskürtme veya diğer benzer yöntemler temizlemek, Cilt, yüz kadar yapmak ve görünüm güzelliği artırmak için korumak için istenmeyen kokusu kurtulmak için.

Bu tanımına göre diş macunu, diş macunu vb kozmetik değildir.
Aslında diş macunu şimdi Çin'de kozmetik olarak kabul edilir, ancak CFDA onayını gerekli değildir dikkate değer. Kozmetik ait Katı sabun için CFDA onayını genellikle de gerekli değildir.

Çin'de, kozmetik iki türe sınıflandırılmış ve bu nedenle yönetilen: özel kozmetik (özel kozmetik) ve sigara-özel kozmetik (non-özel kozmetik, normal kozmetik) kullanır. Özel kozmetik kozmetik saç beslenme, Saç boyaları, saç perma, saç izale, meme Masaj, vücut geliştirme, deodorization, benek kaldırma (beyazlatma ürünleri de dahil olmak üzere) ve anti-güneş yanığı için kullanılan bakın. Diğer kozmetik olmayan özel kozmetik ait.

Taslak quot; Kozmetik sağlık gözetim Regulationsquot; (revizyon sürümü), kozmetik tanımı olarak tanımlanmış #39; insan vücudu yüzeyinde (Cilt, saç, tırnak ve dudak vb), diş ve oral mukoza temizlik, koruma, güzelleştirici, değiştirme ve onları iyi şartlarda #39; tutmak amacıyla uygulanan ürünleri; Saç boyaları, saç perma, beyazlatma, antisunburn kozmetik ve CFDA özel kozmetik yönetmek gerekli gördüğü diğer kozmetik ürünler özel kozmetik bakın.

Şu anda, içe aktarılan kozmetik değerlendirilir ve tarafından Çin Merkez FDA (CFDA)---ithal kozmetik kayıt, CFDA kaydında kozmetik olarak adlandırılan onaylı, Çin Yurtiçi özel kozmetik Ayrıca değerlendirilecek ve CFDA tarafından onaylanmış ama Çin yerli sigara-özel kozmetik Çin yerel FDA (L-FDA) tarafından değerlendirilir---Çin FDA kaydında kozmetik olarak çağrılabilir.

Kayıt özel kozmetik ve alınan Özel Sigara kozmetik çok benzer formalite. Test öğeleri üzerinde fark büyük farktır.

Çin Yurtiçi Özel Sigara kozmetik bildirim #39 adı verilir; Kayıt bildirim #39;: prensip olarak, L-FDA için bildirim dosyası, bildirim için L-FDA kalite değerlendirilmesi gerekli belgeleri cevapsız olup olmadığını görmek için formalite kontrol için ve kritik veya açık Ankilozan olup sorumlu değildir.

Bu değerlendirme alınan olmayan özel rendelenmiş kozmetik Çin yerel FDA transfer.

Grafik körük farklı kozmetik ilişkisi gösterilmiştir.

Registrant kozmetik kozmetik üreticisi olacaktır. Kozmetik içerik bağlantı kurma son üretim adım Çin içinde ise tolling üretim için Çin yerli kozmetik kozmetik sonra ait. Son adım Çin dışında ise, kozmetik için alınan kozmetik ait.

Yurtdışı üretici kozmetik Çin yerel bir şirket temsilcisine kozmetik kayıt Çin sorumlu olarak tayin.

Değerlendirilen ve CFDA tarafından onaylanmış kozmetik onaylanması için 4 yıl geçerlidir. Uzantısı onay dört ay süre sonu tarihinden önce uygulanır.

Bazı testler için kozmetik, Mikrobiyoloji test, sıhhi kimya ve toksikoloji testi de dahil olmak üzere kayıt yapılacaktır. Hayvan deneyleri (örneğin göz tahrişine testi, toksikoloji testi bir parçası olarak) akredite Çin labs tarafından özel kullanım kozmetik tescili için zorunlu (ithal veya yerli Çin olacaktır.). Hayvan deneyleri için akredite Çin labs tarafından alınan özel olmayan kullanım kozmetik kayıt için şu anda hala zorunlu testler Çin Özel Sigara eşylar kozmetik için zaten isteğe bağlıdır, ancak.

Randi deneyim göre alınan sigara-özel kayıt kullanmak kozmetik alır 4-6 ay ve özel kullanım kozmetik kayıt yaklaşık 8-12 ay sürer. Kayıt zaman iki parça içerir, örnek testi akredite labs tarafından biri, CFDA değerlendirme ve onay için biridir.

Kozmetik kayıt gerekli ücret laboratuvar testleri için ücret katmak, örneğin çeviri ücreti ücret için notarizations (randevu Çin temsilcisi, serbest satış sertifikası, GMP veya ISO sertifika, vb) ücreti ve diğer ücretler. Örnek test masraf tutarı kozmetik türleri ve kozmetik maddeler üzerinde değişiklik gösterir. Kozmetik belki farklı farklı türde öğeler (örnek olarak aşağıdaki tabloya) sınayın. Özellikle, insan vücudu üzerinde bazı testler için bazı özel kullanım kozmetik, örneğin insan cilt yama testi benek kaldırma kozmetikler için gerekli olabilir.
Bazı özel maddeler ilave testler gerektirir. Örneğin, madde Fenoksietanol gerektirir fenol ve dioxane konsantrasyon kozmetik algılamak için.

Test öğelerinin özel olmayan kullanım kozmetikler için


Test öğeleri

SaçÜrünlerin kullanımı

Cilt bakım ürünleri

Kalıcı makyaj ürünleri

Çivi ürünler

Başına

duman

Genel cilt ürünleri

Erişilebilir göz Cilt Bakımı

Durulama-off temiz Ürünler

Bırak üzerinde temiz Ürünler

Genel makyaj ürünleri

Göz makyaj ürünleri

Dudak makyaj ürünleri

Tırnak cilası

Tırnak vernik Remover

Microor

ganism

 

Kurşun, cıva, arsenik

Metanol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akut cilt tahrişi

  

 

 

 

Akut göz tahrişi


 

 

 

 

 

Tekrarlanan cilt tahrişi

 

 

 

 

 


Test öğelerinin özel kullanım kozmetikler için

Test öğeleri

saç besin

vücut geliştirme

Saç boyaları

saç perma

Anti-güneş yanığı

deodorization

Benek temizleme

saç kaldırma

Mikroorganizma

Kurşun, cıva, arsenik

Chlormethine, Kantaridin
Oksidasyon saç boyası
Tioglikolik asitHormonMethanal
Fenol, hidrokinon
Suncream aracı
pH


Akut göz tahrişi


Akut cilt tahrişi
Tekrarlanan cilt tahrişi
Cilt kalmak testi

Cilt fototoksisite testi


Salmonella Typhimurium/geri mutasyon tahlil


Vitro memeli hücreleri kromozom aberasyon testi


Kozmetik insan vücudu üzerinde testler

Randi Chemwise alınan kozmetik kayıt profesyonel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlaşmış başarılı bir ajandır. Nitelikli alınan kozmetik Kayıt Danışmanı ve profesyonel yönetim ekibi hizmetinizde bir grup ile donatılmıştır. Meli sen olabilir gerek servis, hemen arayın!

Sorgulama